Aktuálne informácie pre verejné bohoslužby

Od pondelka 19. apríla 2021 budú obnovené verejné bohoslužby, ktoré však budú podliehať hygienicko-epidemiologickým opatreniam vydaných Úradom verejného zdravotníctva SR. Tieto opatrenia budú uvedené do praxe spolu s usmerneniami, ktoré sú špecifické pre našu farnosť:

– každý veriaci je povinný mať v kostole náležite prekryté horné dýchacie cesty (respirátor);

– povinná dezinfekcia rúk pri vstupe do kostola;

– nepodávajú sa ruky;

– sväté prijímanie sa bude dávať do ruky, veriaci si ju vloží do úst pred  kňazom;

– neúčasť na sv. omši v nedeľu a prikázaný sviatok v týchto dňoch stále nie je ťažkým hriechom;

– prosíme, aby si veriaci sadali na vyznačené miesta;

– verejné bohoslužby v našej farnosti budú nasledovne: V pondelok až piatok 6:30 a 18:30; v sobotu 7:30 a 18:30; v nedeľu 6:30, 9:00, 10:30, 18:30.

– možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia bude pol hodiny pred svätými omšami (tak ako sme boli zvyknutí pred zákazom verejných bohoslužieb).

– stav, ktorý nastane obnovením verejných bohoslužieb nám neumožňuje využiť naplno kapacity kostola a preto je potrebné sa aj naďalej obmedziť na nevyhnutnú mieru: detské stretko, ďalšie stretnutia, spevácky nácvik detí i nácvik chrámového zboru sú naďalej AŽ DO ODVOLANIA ZRUŠENÉ!

Ak máte akékoľvek príznaky respiračného ochorenia alebo ste v karanténe, zostaňte doma. Sväté omše môžete aj naďalej sledovať cez YouTube stránku našej farnosti.

Prosíme Vás, aby ste prijali tieto opatrenia a v kostole sa správali úctivo a zároveň zodpovedne. Všetky tieto opatrenia nemajú za úlohu nás obmedzovať, ale chrániť naše zdravie.

Pridanie komentáru